Guest ofirda

מסך מלא - איך עושים את זה?

9 תגובות באשכול זה

שלום,

לי יש טלוויזיה בפורמט 4:3, כמו לרובנו אני מניח.

לאחרונה רכשתי את PIONEER 470 כנגן סרטים לסלון שלי. מה שמעצבן אותי לגמרי זה הפסים השחורים למעלה ולמטה בסרט!!

אני יודע שזה פונקציה של קידוד הסרט, אבל כשראיתי דרך המחשב יכולתי למתוח את הסרט ב PAN & SCAN בתוכנות כגון POWER DVD ולראות אותו על כל המסך, אפילו אם זה מותח קצת את הדמויות- זה לא מפריע לי, העיקר מסך מלא!!

 

האופציה בDVD בחורה כהלכה אצלי - 4:3 - PAN & SCAN!

 

מה אפשר לעשות? האם sickboy יכול לעזור גם כאן?

 

תודה מראש,

 

אופיר

נערך היום על-ידי ofirda

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לראות על כל המסך, תוכל, אולי, להשתמש בפונקצית ה-zoom. אפשר, אבל לא מומלץ.

 

הבמאי של הסרט השקיע הרבה בלהתאים את החזון שלו לרוחב המסך. אם הוא לא עשה את זה, הוא לא במאי טוב. אתה רוצה, בלחיצת כפתור לרמוס את החלטת הבמאי ולוותר על 20% עד 45% מהסרט (או גרוע מזה - למתוח את הדמויות לגובה עד שרוזאן תהייה רזה כמו גווינת' פאלטרו...

 

בפרט, בכוונה אופציית ה-Pan & Scan ב-DVD לא עושה את מה שביקשת. האופציה הזאת היא אידאלית כאשר ב-DVD מופיעות 2 גרסאות - אחת רחבה, ואחת קצוצה ליחס של 4:3. במקרה זה, ה-DVD ינגן באופן אוטומטי את הגרסה הקצוצה. אין הרבה DVDs כאלה (A Bug's Life הוא אחד מהם).

 

בנוסף בחירה ב-Pan & Scan (או Letterbox) אומרת לנגן ה-DVD לכווץ דיסקים בפורמט Anamorphic, כדי שיראו נכון בטלויזיה 4:3, בכל מקרה, זה לא מה שאתה רוצה.

 

איזה גודל טלויזיה יש לך? תעשה לי טובה, תשאר עם המסך הרחב, ופשוט תקרב את הכורסה קצת קדימה. תעמעם את האורות, ותרגיש מה זה לראות סרט באמת - הרוחב הזה הוא משמעותי - היכולת להרגיש בתוך הסרט מחייבת תמונה רחבה יותר מ-4:3. זה פסיכולוגיה, וזה בדוק.

 

אם בכל זאת הפסים השחורים מפריעים לך, אני מציע שתבקש מהחברה שלך שתצייר לך פרחים על בריסטול, ותדביק אותם עם נייר דבק על החלקים בהם מופיעים הפסים השחורים...

 

נ.ב קח את "ספרות זולה" בוידאו, ותראה שכל תחילת הסרט (לפחות 10 דקות) מופיעה במסך רחב (מאד - 20:9, שזה הרבה יותר מ-16:9). למה? לא הצליחו בשום אופן לבחור איזה 55% מהמסך להציג על מסך 4:3. Pan & Scan נקרא כך, משום שההמרה מפורמט רחב לצר כוללת בחירה של איזה חלק מהתמונה יראה הצופה: לפעמים הימני, לפעמים השמאלי, ולפעמים האמצע. לפעמים, למשל, הסצנה הרחבה תראה תמונה עומדת בה רואים 7 אנשים, ובהמרה לפורמט צר, התמונה תראה את ה-4 הימניים ותגלוש שמאלה להראות את השאר - זאת אומרת שיש פה ממש שינוי של המבנה הקולנועי - תמונה סטטית הפכה לתמונה נעה (בשפה הקולנועית זה נקרא Pan). אם אתה תשתמש ב-zoom תראה תמיד את מרכז התמונה, ואתה עלול להפסיד חלקים משמעותיים מתוך הסרט.

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תשובה פשוט מדהימה.

למדתי ממנה הרבה, אני לא רוצה בשום אופן להשתמש בZOOM, אך להאריך את הדמויות לא מפריע בכלל, אז רוזאן תראה כמו גווינית - מעולה!

 

הפיתרון הטוב ביותר אם כך הוא לחפש מלכתחילה סרטים שתומכים בפורמט מלא, אני אעשה זאת.

 

תודה

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אין הרבה סרטים כאלו.

 

BARO שיחקת אותה שוב! כל הכבוד.

שמתי את האשכול בנעוצים.

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אנשים שלא מפריע להם שינוי ביחס הגודל של תמונות \ וידאו הם אנשים חולים וצריך לרחם עליהם, או להפנות אותם לטיפול. יש לי חבר כזה, שתמיד כשהוא מדפיס עטיפות לסרטים שלו פשוט לוקח את ה JPG של ה cover (כמעט תמיד מלבן מאונך) ומותח אותו ב Word כדי שימלא את כל השטח של עטיפת דיסק (בערך 12X12)...

 

מילא תמונה, אבל לראות ככה סרט שלם? כמו האנשים שקנו טלוויזיה 16:9 ועכשיו הם רואים בחדשות דיווחים על שבטים אפריקאים שמנים במיוחד שמתים ברעב?

 

זה עצוב, וזה כואב. שמעתי שעומדים לעשות שירותרום לאוכלוסיה האומללה הזאת.

 

Kill.jpg

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא לקחת את זה קשה מידי?

 

בסך הכל לא התכוונתי למתוח ברמה כ"כ גבוהה, אלא טיפה להשלים חללים.

כשתהיה לי טלוויזיה בפורמט 16:9 אני בום אופן לא רותה לראות פסים למעלה ולמטה בסרטים.

 

ואני כבר מתחיל לחשוב של הנושא של שידור 4:3 ואיך אני מתגבר על הפסים השחורים מימין ומשמאל.

 

לידעתך, יש היום אלגורתמים חכמים של טלוויזיות שיודעות בצורה פרוגרסיבית להתגבר על הבעיה, כלומר - אותם אנשים שאתה מדבר עליהם הם לא כאלה חדריגים כמו שאתה מציג.

 

מי שקנה מסך מסוים רוצה לנצל את כולו!

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כשתהיה לך טלויזיה 16:9 אז העיוות (מתיחה לגובה, לרוב, אם מדובר בסרטים) לא יהיה כל כך מעורר חלחלה, אבל מצד שני גם הפסים השחורים לא יהיו גבוהים אז אני הייתי משאיר אותם.

 

בנוגע לפסים שחורים מימין ומשמאל לשידורי 4:3, הייתי ממליץ לך באמת על זוג בריסטולים מקושטים בפרחים או חתלתולים. אולי שניהם, או חתלתולים על הימני ופרחים על השמאלי. או להיפך. נראה לי שהבנת.

 

איך בדיוק אתה מצפה ש"אלגוריתם" יתגבר על הבעיה "בצורה פרוגרסיבית"?? כדי למלא מסך בתמונה ביחס שונה אתה או חותך או מעוות, אין באמצע (כאילו, אתה יכול קצת מזה וקצת מזה, פשרה, אבל אין דרך שלישית).

 

אני לא יודע כמה האנשים האלה חריגים אבל אני לא מאחל לאף אחד שאני אוהב שלא יהיה אכפת לו\ה לראות דברים ככה:

 

fg1.jpg

 

fg2.jpg

 

וזה עוד יותר מורגש בתוכניות מצולמות:

frm1.jpg

 

frm2.jpg

 

מי שקנה מסך מסוים רוצה לנצל את כולו!

:blink:

מה? בן כמה אתה? ואם קנית מגבר ורמקולים חדשים אתה מפעיל אותם תמיד על המקסימום?

 

"These go to 11"??

 

ומה אם היה לך מסך בצורת טרפז כמו בתוכניות מדע בדיוני?

 

fut2.gif

 

תהנה, אל תתן לי להפריע לך...

נערך היום על-ידי AliasName555

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בונה - למה את ה כ"כ נסער ודרמטי בתשובותיך? זה בסך הכל פורום שבו כל אחד ישתף את המידע שיש לו.

 

לגבי העיניין,

זה לא כמו שאתה מציג, זה לא מתיחה פרוגרסיבית, אני מדבר על זה לדוגמא -

 

SMART STRETCH uniformly enlarges a picture, stretching 4:3 programs to fill the wide screen but cutting off small parts on the edges. STRETCH non-uniformly enlarges a 4:3 picture and cuts edges off, so we don't recommend it except for widescreen DVDs (with a ratio of 1.85:1 or more). Finally ZOOM enlarges uniformly, slightly chopping off edges, but is good for viewing widescreen DVDs with the full screen, and it doesn't zoom enough to degrade picture quality significantly. We watched Spiderman in SMART STRETCH and were pleased with the natural looking characters showing no visible "stretching." For watching television in 4:3, SIDE BAR does not cut off any of the picture. SMART STRETCH handles widescreen inputs well. Moreover, with 4:3 inputs we saw that some small print in commercials was cut off-a not entirely unpleasant effect.

 

או על זה -

 

There are some neat things that can be done with WinDVD such as creating playlists, time stretching movies to fit into a smaller or larger time frame, and Smart Stretch for keeping the center action area of video unscaled while fitting an overall 4:3 picture to a 16:9 screen. This last feature even has additional parameters that will allow you to customize the Smart Stretch parameters. WinDVD provides a handy "Instant Replay" and "Jump Forward"mode that can be activated with the keyboard and help you replay a cool scene or skip through parts of a program.

 

יש לWINDVD את זה ואני בטוח שעוד לרבים.

 

זוהי רק דוגמא- וככה ממלאים מסך. אם אתה נהנה מפסים שחורים - be my guest, אני מוותר. אתה יכול מציי להשביק שניים כאלה באופן קבוע על כל המסגרת של המסך.

 

...או לחלופין להשתמש בטכנולוגיות הקיימות.

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

גם על אנשים שלא מזהים פאתוס מעושה צריך לרחם...

 

לא נורא.

 

אני אוהב את הרעיון שלך על להדביק פסים באופן קבוע. אולי עם דוגמא של רובוטריקים... כן, יכול להיות מגניב...

 

:clap:

שתף אשכול


קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.


רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.


התחבר עכשיו

  • צופים לאחרונה   0 משתמשים

    אין משתמשים רשומים שצופים בדף זה.