lh_master

משחק: חידות (קראו את ההוראות לפני ההשתתפות)

Recommended Posts

ה"רמז" ש- Fligh התכוון אליו הוא שהחשבון של Silver Wolf, גם שייך לו...

כלומר הוא למעשה שנייהם...

בכל מקרה, ראו זאת כאילו Silver Wolf וויתר על תורו.

תהנו...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא לא לא אני הרשתי ל Delver לכתוב את החידה שלו

ורק לו, אבל עם הוא לא יככתוב היום אז בערב אני יכתוב חידה משלי

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקיי... הנה החידה הקשה :)

תודה לSILVER WOLF ו FLIGHT (למה אתה צריך 2 משתמשים אם כולם יודעים שאתה שניהם?)

10 חיילים ישראלים נלכדים בשבי, והטרוריסטים שלכדו אותם אומרים להם שמחר הם הולכים לעשות "משחק", הם יעמידו את הישראלים בטור עורפי וישימו על כל אחד כובע שחור או כובע לבן, אף אחד לא יכול לראות איזה כובע יש עליו רק את הכובעים של החיילים שמלפניו (החייל האחרון רואה את כל הכובעים של ה 9 שמלפניו והראשון לא רואה כלום).

ואז כל אחד יגיד את הצבע של הכובע שלו, אם הניחוש נכון - החייל ישוחרר, אחרת - הוא יהרג במקום.

החיילים הישראלים החכמים חשבו וחשבו והצליחו לחשוב על תוכנית שלמחרת היום כשיערך ה"משחק" בטוח יינצלו 9 מתוך 10 החיילים.

מה התוכנית?

אין פה שום טריקים, שום התחכמויות, כמות הכובעים השחורים ולבנים אינסופית והסדר שלהם אקראי לחלוטין (זאת אומרת שיכול להיווצר מצב שכולם לבנים או כולם שחורים, או 4 שחורים ו6 לבנים, או חצי חצי או כל מצב אחר...)

פתרון החידה יהיה נכון רק ואך ורק אם לא יהיה שום מצב שבוא הפתרון ייכשל ולא משנה איך מסדרים את הכובעים.

אני משתחווה בפני האדם שיפתור את זה ללא עזרה ובלי שהוא יכיר חידה זו קודם :)

אם אין תשובות עד לפעם הבאה שאני נכנס אני נותן רמז אחד (שהוא די ברור אבל לא משנה) ואם תוך שלושה ימים אין פתרון אני מגלה

בהצלחה לכולם :)

נ.ב. וואי וואי איזה כאב ראש אתם הולכים לחטוף...

רק 2 אנשים פתרו את החידה הזו... חבר שלי שהוא מחונן ובכלליות הוא פותר החידות הכי טוב שראיתי אי פעם ומישהו שאני מכיר שהוא היה אלוף הארץ במדעי המחשב (2002 או 2003)... אני חשבתי על זה איזה שבועיים ולא הצלחתי לפתור :D

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אני מציע כזה דבר:

האחרון אומר את צבע הכובע של זה שלפניו.

עכשיו, אם צבע הכובע של זה שלפניו זהה לזה שלו, הוא אומר אותו ישר, בלי לחכות.

אם הצבע של זה שלפניו שונה, הוא מחכה כמה שניות ואז אומר את הצבע שלו.

ככה כל אחד יודע, שאם מרגע שאמר האיש שנמצא 2 מקומות מאחוריהם את הצבע ועד לרגע שאמר זה שמאחוריו את הצבע לא היו שהיות, גם לו יש את הצבע שנאמר ע"י זה שמאחוריו, ואם היה הפרש של כמה שניות, יש לו צבע שונה מזה של זה שאמר (וחבש) זה שמאחוריו.

כמובן שעכשיו הוא צריך להסתכל על זה שלפניו ולהחליט אם לחכות כמה שניות או לומר ישר את הצבע של הכובע שעל ראשו.

כמובן שניתן לשנות את העניין לווריאציה של הפרש של 10 ו-20 שניות, למשל, במקום 0 ו-10, כפי שעשיתי בהסבר שלי, ואז זה יתן להם קצת זמן לחשוב.

אני מאמין שזה נכון. ניתחתי את זה בראש בכמה וכמה צירופים, ובכולם ניצלו 9 או 10 מתוך חיילינו האמיצים.

למעשה, בכל מקרה יינצלו כל החיילים, מלבד זה שעומד אחרן, ולו סיכוי של 50 אחוז לנחש נכונה ולהינצל.

מה אתה אומר, Delver?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

פתרון נחמד... אבל זה לא קביל.

אסור להעביר שום רמזים וזה נחשב רמז כי באותה המידה הייתי יכול להגיד שהחייל שרואה לפניו כובע שחור יגיד את הצבע של הכובע שלו במבטא מוזר כך שמבטא צרפתי יאמר שלמי שמקדימה יש שחור ומבטא קולומביאני יאמר שיש לחייל לפניו כובע לבן...

:)

עוד רעיונות?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מותר רק לעשירי לומר משהו שייחשב כרמז?

בלי להשתהות, בלי כלום, העשירי יגיד "שחור" אם מספר הכובעים השחורים שהוא רואה לפניו הוא זוגי, ו-"לבן" אם הוא לא זוגי, לדוגמה.

אז זה שלפניו ידע אם יש לו כובע שחור או לבן, כי הוא יראה אם לפניו יש מספר זוגי או אי-זוגי של כובעים שחורים.

לדוגמה:

לפני העשירי יש 4 כובעים שחורים, ואחד מהם הוא התשיעי.

העשירי אומר "לבן" (כי הוא רואה מספר זוגי של כובעים שחורים לפניו). כל ה-10 יודעים שיש לפניו 0, 2, 4, 6 או 8 כובעים שחורים.

התשיעי רואה לפניו מספר אי-זוגי של כובעים שחורים (3 כובעים). מכך הוא מסיק שעליו יש כובע שחור ומכריז "שחור". עכשיו ה-8 האחרים יודעים שלפני התשיעי ישנו מספר אי-זוגי של כובעים שחורים. עכשיו תור השמיני. אם לפניו מספר זוגי של כובעים שחורים (במקרה הזה 2), הוא ידע שעל ראשו יש כובע שחור. אם לפניו מספר אי-זוגי (כלומר 3), ידע שיש לו כובע לבן, והשאר ידעו שלפניו הוא רואה מספר אי-זוגי של כובעים.

הכלל שהם צריכים לזכור הוא, בעצם, כזה:

לשנות את כללי הזוגיות על כל פעם שנאמרת המילה "שחור" לפני שמגיע תורם (אם המילה הראשונה שנאמרה=שחור, יתחילו בזוגי, אם היא "לבן", יתחילו באי-זוגי). אם מספר הכובעים השחורים שהם רואים לפניהם תואם להגדרה שיצאה להם, עליהם להגיד "לבן". אם לא, עליהם להגיד "שחור".

הסבר מתיש, אני מקווה שגם נכון.

אם העשירי לא ירמוז לשאר, אין לי מושג איך לפתור, בשלב הזה.

כאן לא צריך מבטא, השהייה או שום "טריק" אחר.

האם?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא!!!!

החידה שלי!!!

אני מכריז על יום אבל בינלאומי!!!

חשבתי שזה ישרוד לפחות איזה חודש ללא פיתרון.... אבל לא.... אתה חייב לבוא ולהרוס נכון?!?!?!?! נכון?!

<זעקת תסכול ,אבל וייסורים קשים מנשוא>

אוף נו.. מזל טוב פתרת... אני עכשיו מקים כת שכל תפקידה יהיה להשתחוות לך כל בוקר וכל ערב... :)

תורך....

DELVER, רגשי נחיתות בע"מ

notworthy.gifnotworthy.gifnotworthy.gif

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

וואו! גאוני! איזה חידה מעולה!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

הכת הקודמת שלי בדיוק התפרקה, אז אתה מקים אותה בתזמון ממש טוב :P

סתם, חידה מצוינת! לדעתי הכי מעניינת עד עכשיו...

אל תתבאס, Delver, נתת פה יופי של אתגר!

ועכשיו לחידה שלי, שמתגמדת על-יד זו שלך:

נתונה סדרת המספרים הבאה:

1

11

21

1211

111221

312211

13112221

והשאלה היא, ניחוש פרוע... יפה, ניחשתם נכון: :lol:

מה המספר הבא בסדרה? :blink:

אני חייב לציין ששברתי את הראש די הרבה זמן עד שהצלחתי לפתור אותה. :D

בהצלחה! B)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

לא יודע למה שברת את הראש. לקח לי 20 דקות. אולי אנחנו חושבים אחרת, לא יודע...

קיצר, המספר הבא הוא 1113213211

הסבר: כל מספר הבא מראה מה היה בקודם. אני אקח לדוגמא את המספר השישי והחמישי בסדרה. המספר החמישי היה 111221. עכשיו. המספר השישי מתאר מה היה קודם - 3 ספרות של 1, 2 ספרות של 2, וספרה 1 של 1. תחבר את המספרים ויצא 312211 - המספר השישי!

זה נכון?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

נכון ואפילו מדוייק.

לפעמים זה "נוחת" עליך ישר, לפעמים זה לא בא כל-כך קל... :P

תורך. :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקיי. אם כבר במספרים עסקנו, אז במספרים נמשיך. לא מצאתי חידה טובה עם מספרים, אז המצאתי :)

לדעתי היא די קשה. מה מסתתר מאחורי הדבר המוזר הזה?

EIP DFH BDAH DLP DFEF BAABF BDAH BBABCD

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם אף אחד לא יפתור אחרי כמה זמן אני אתן רמז

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקיי... אז הנה כמה רמזים.

אם תשימו לב, כבר נתתי את הרמז הראשון - הפתרון קשור במספרים. הרמז השני שכל הדבר המוזר הזה הוא מילה אחת. לא סתם מילה, אלא שם של משתמש במערכת הפורומים הזאת. ולא סתם משתמש, אלא משתמש עם יותר מ-2000 הודעות.

נראה לי שזה מספיק רמזים לעכשיו.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

A1B2C3D4E5F6G7H8I9J10K11L12M13N14O15P16Q17R18S19T20U21V22W23X24Y25Z26

EIP DFH BDAH DLP DFEF BAABF BDAH BBABCD

5.9.16. 4.6.8. 2.4.1.8. 4.12.16. 4.6.5.6. 2.1.1.2.6. 2.4.1.8. 2.2.1.2.3.4.

30 18 15 32 21 12 15 14

158

קנח

הפוך

חנק

בקיצור כמעט נחנקתי מרוב חיפושים אחרי מילה לסיריאל הזה !:angry::(:D:D

:blink::o

;)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חחח, גבר1223, גם אני ניסיתי את זה ככה, לקח לי חצי שעה לנסות כל מיני אפשרויות כאלה ולא יצא לי כלום :(...

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקי... המילה שמוחבאת בחידה היא פריקזויד. עשיו סוף סוף תפתרו ותגידו איך מגיעים לפתרון?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חשבתי שזה פריק אבל לא היה לי דרך לפתרון אז לא הימרתי :(.....

עדיין אין לי מושג.... :D

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

בסדר... אני רואה שאתם לא תפתרו בלי עוד רמזים. כל קבוצת אותיות באנגלית היא למעשה אות. בגלל שבאנגלית רושמים בשמאל לימין, אז ככה זה גם הסדר.

EIP = פ

DFH = ר

.

.

.

BBABCD = ד

הבנתם? כל קבוצת אותיות היא למעשה אחת מאותיות פריקזויד. עכשיו אתם יכולים לפתור?

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

:huh: תגיד, יניב, אתה :wacko: ?

אני רוצה שתסבירו לי למה ה"מילה" הראשונה היא פ', למה השנייה היא י', וכולי... זו החידה!

אוקיי... עוד רמז, והפעם הוא גדול... כל אות היא ספרה פחות אחד. אם ניקח את BDAH, אז למעשה B היא האות השנייה ב-ABC, ומזה נוריד אחד, יצא 1. D היא הרביעית, מזה נוריד אחד יצא 3, A היא הראשונה, נוריד אחד יוצא 0, H היא השמינית, נוריד אחד יוצא 7. אז המספר מאחורי זה 1307.

אז ככה תוכלו לעשות לכל הביטוי... מקווה שזה עזר לכם. קרבתי אתכם עוד צעד קדימה לעבר הפתרון.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקי... נראה לי שהגיע הזמן לגלות את הפתרון. אם אף לא יפתור עד מחר בערב, או לפחות יגיד שהוא עדיין מנסה לפתור, אז אני מגלה

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקיי... הפתרון:

נכון אנחנו משתמשים בשיטה העשרונית? זה אומר שיש עשרה סמלים: 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9... כשאנחנו סופרים אנחנו מתחילים מהראשון (שהוא 1 ) ומגיעים עד העשירי... אחרי זה, אנחנו שמים 1 ושוב מההתחלה. יש גם שיטות אחרות - כמו השיטה הבינארית. שם יש רק 2 סימנים: 0 ו-1. שם מתחילים מ-0, עוברים ל-1 שהוא האחרון, ואז מוסיפים 1 בהתחלה ושוב... הספרה 0 נמצאת כמובן אצל כולם, ואני לא מחשיב אותה לראשונה.

אני הסתמכתי על זה שיש עוד הרבה כאלה שיטות - עד בסיס 6 ספרות, 16 ספרות, 20 וכו'.

למעשה כל צירוף אותיות הוא 1307... רק שיטת הכתיבה שונה. ניקח לדוגמא את EIP - זו למעשה פ' כמו שאמרתי. פ' היא האות ה-13 בא"ב העברי. וזו השיטה שבה אני אכתוב 1307... ספירה על בסיס 13 ספרות... כמו שאמרתי, כדי להטעות אתכם, לקחתי אותיות שהן אחת מעל מה שצריך... אז למעשה זה המספר שמספר "המאות" שלו הוא הסמל הרביעי (כי E הוא החמישי), "העשרות" הוא הסמל השמיני (כי הרי I הוא התשיעי), וה"אחדות" זה הסמל ה-15.

איך לחשב את זה? עושים את התרגיל הבא: 4 * (13 בחזקת 2) + 8 * (16 בחזקת 1) + 15 * (16 בחזקת אפס). אם לפשט את זה יצא:

4 * 429 + 8 * 16 + 15 * 1

זה הכל ביחד יוצא 1307... ככה עשיתי עם הכל.

את החישוב עושים בכל השיטות. כשאתה סופרים השיטה העשרונית זה אותו דבר. ניקח את אותו המספר (1307):

1 * (10 במחזקת 3) + 3 * (10 בחזקת 2) + 0 * (10 בחזקת 1) + 7 * (10 בחזקת אפס)

פישוט:

1000 + 300 + 0 + 7

ביחד יוצא 1307.

הבנתם? מקווה שכן... אם מישהו לא הבין אשמח להסביר שוב

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש