עכשיו תורי

סקר: עד כמה אתם דתיים?

Recommended Posts

משל הספינה מטומטם, אני אפילו לא אכנס לזה..

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

חן ובלאק,

אני מאמין, שכל אדם שבטוח בעצמו ובאמונתו בצורה עיוורת עיקשית וניצחת ונועל את ראשו לדברים שונים מעמדתו הנוכחית הוא אינו אדם נאור, ובטח ובטח שאינו יכול לצדוק.

כולנו טועים!

את זה מוכיח המדע שוב ושוב (חן - אם אתה מכיר את מושג האתר, זה יכול להוות לך דוגמא מעולה עכשיו) ואת זה אומרת התורה בצורה ברורה דיה.

זה שאתם כל כך סגורקים על כך שאותו "אל אבסורדי" מהכתובים אינו קיים רק מוכיח את הנקודה שלכם עצמכם עלייכם - אתם מאמינים באמונה עיוורת ואל חושבים!

בלאקי, תסביר לי בבקשה את כל עולם הרוחות? אתה יכול להסביר חוויות שאנשים מספרים שחוו בזמן ולאחר סיאנסים? אתה יכול להסביר בצורה מדעית את כל סיפורי התורה?

יתרה מכך, אומר לך שהביאו הוכחות מדעיות ליציאת מצריים, אחד הסיפורים היותר "מופרכים שנכתבו איי פעם.. ולמרות כל ההוכחות לאיך הכל קרה, עדיין לא ניתן להיתעלם מצפיפות האירועים ומהתיזמונים שלהם.. ממש כאילו היו מתוכננים ע"י מישהו בעל שליטה...

תתרץ את זה בחייזרים, תתרץ את זה ברוחות, או באבירים עם שיריום שקוף וכנפיים.. זה עדיין כח עליון שיתאם את תיאור האל.

בתשובה לשאלה מי האל שלי.. אני חושב שהסברתי קודם, אבל בגלל הציטוט החמוד (ולא מדוייק נוסחאתית) שכתבת אסביר שוב... :)

אלוהים בשבילי, הוא שילוב של התיאור הגלקטי-קוונטי ושל "שדי" או " ה' " אם תרצה, זה משהו שמסמל את הטוב שבעולם, את הקסום ומופלא, משהו שהחזיק עם מאוחד במשך אלפיי שנים, משהו שנתן נחמה למשפחות רבות, יחידים רבים עוד יותר, משהו חכם יותר ממני שמסמל בעיני את האפשרות לגדול עוד מבחינת מין גזע (בני אנוש).

זה האל בשבילי.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש טעויות במדע, אני לא אומר שלא, אבל זה ממש לא אומר שאם המדע טועה אז הוכחנו שהאל קיים. מתגלה טעות ומדענים דואגים לתקן אותה.

האמינו שהיקום היה מלא אתר, עשו ניסויים בדקו וגילו שזה לא נכון (אם אני לא טועה זה היה קשור לתנועה של גלים בחלל), לאחר מכן פיתחו תיאוריה שהחלל ריק, אין בו כלום, לא אוויר ולא כלום, אף אחד לא יודע אם זה נכון, בשבילנו כרגע זה נכון, בעתיד זה יכול להיות שטות מוחלטת כמו המחשבה שהעולם שטוח.

העולם לא מושלם, ולכן יש טעויות בכל מקום, גם במדע.

בעולם לא מושלם, קשה לי להאמין שיש אפשרות לקיום של האל.

רק שתדע, פעם האמנתי באלוהים וחלק מהמשפחה שלי מאמינים מאוד לעומק, אבל אני איפשהו קיבלתי מן "הארה", ומאז קשה לי להאמין שיש ישות עליונה (כמו בתיאור של בלק).

לגבי ההסברים שאתה מבקש.

בפורום מדעי הדת אני משתדל לענות על כל מיני שאלות ביהדות.

אין לי כוח להיכנס לזה שוב ואם תיכנס לפורום אתה תראה מיד שיש תשובה להכל, חלק תשובות הגיוניות יותר וחלק הגיוניות פחות.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו

• צופים לאחרונה   0 משתמשים