SyCo!

Firefox - תוספים מומלצים!

Recommended Posts

שלום לכולם!

רבים מאיתנו גולשים בדפדפן Firefox, בעל הקוד הפתוח והאפשרות לשנות ולשכלל את הדפדפן ידנית וע"י תוספים.

אז איזה תוספים כדאי להתקין?

פה זה המקום לפרסם את התוספים שלכם, ולעדכן לגבי תוספים חדשים וטובים.

אתחיל מלפרט את התוספים שאני משתמש בהם, עם הסבר קצר על כל אחד:

1. Adblock Plus- חוסם הפרסומות הטוב ביותר. חוסם את כל הפרסומות הלא נחוצות בדפי אינטרנט, ובכך מספק גלישה מהירה יותר.
  2. Add To Search Bar - נותן אופציה להוסיף חיפושים לשורת החיפוש של הדפדפן. תוסף נחמד מאוד - חוסך את הצורך בכניסה לאתר בשביל לחפש במנוע החיפוש שלו. אני הוספתי למשל את החיפוש של אתרים כמו Youtube, morfix, wikipedia, וזה מאוד נוח שאפשר לערוך בהם חיפוש ישר משורת החיפוש.
  3. Autopager - באתרים עם הרבה עמודים (כמו תוצאות חיפוש ופורומים), במקום שנצטרך לעבור עמוד כל פעם, זה גורם לעמוד הבא להטען אוטומטית בסוף העמוד הנוכחי. תומך בהרבה אתרים, ובאתרים שאינם נתמכים ניתן להוסיף תמיכה ידנית.
  4. BetterPrivacy - מוחק את הקוקיז שעוקבים אחרינו (לא את כל הקוקיז, רק כל מיני דברים שגוגל, יוטיוב ועוד אתרים משתילים בלי שאנחנו יודעים במחשבינו, ללא יכולת למחוק, כדי לעקוב אחרינו). מתאים לפרנואידים שבינינו ;)
  5. Coral IE Tab - עדיין ישנם אתרים בודדים שאינם תומכים בפיירפוקס. בשבילם קיים התוסף הזה - בלחיצת כפתור הוא עובר למנוע של Internet Explorer, ואפשר להכנס לאתר כאילו אתם גולשים ב-IE.
    למי שמכיר את IE Tab ותוהה מה זה ה-Coral הזה: הוא מאפשר שמירת קוקיז במעבר בין המנועים. כלומר, אם כבר התחברתם לאתר מסוים ולאחר מכן החלטתם לעבור ל-IE, לא תצטרכו יותר להתחבר מחדש!
  6. Easy DragToGo - מאפשר פעולות שונות בעזרת גרירת העכבר (כלומר - לחיצה, גרירת העכבר מעט ועזיבה). ניתן לפתוח לינק בטאב חדש, לפתוח תמונה בטאב חדש, לחפש את הטקסט המסומן ועוד. מאוד נוח לדעתי.
  7. FireGustures - מאפשר לבצע פעולות שונות בעזרת העכבר. ניתן לעבור בין טאבים, לעבור קדימה ואחורה, לסגור/לפתוח טאבים, לטעון מחדש ועוד המון פעולות שאפשר להגדיר. כל זה באמצעות לחיצה על הלחצן הימני והזזת העכבר בדרך שהגדרתם עבור הפעולה הרצויה. הופך את הגלישה לנוחה וזורמת מאוד, מומלץ ביותר!
  8. FlashGot - מוסיף את האפשרות להוריד דרך מנהל ההורדות המועדף עליכם, במקום מנהל ההורדות של פיירפוקס.
  9. Hebrew URL - קרה לכם פעם שהקלדתם URL שלם ובסוף גיליתם שכתבתם הכל בעברית? מעצבן, נכון? לא עוד! התוסף הזה הופך את האותיות העבריות לאנגלית אוטומטית ואתם לא צריכים לדאוג יותר לגבי השפה שאתם כותבים בה (כמובן שזה קורה רק בשורת הכתובות ולא בכל מקום).
  10. MR Tech Toolkit - נותן אופציות רבות להתקנה וניהול של התוספים כמו: הצגת רשימת כל התוספים (נחמד, אבל העדפתי לא להשתמש בזה ולכתוב תיאורים משלי), התקנת תוסף שלא תואם לגרסת הפיירפוקס שלך (לעתים קרובות התוספים עובדים למרות שכביכול הם אינם תואמים), ועוד.
  11. Tab Mix Plus - מוסיף אופציות רבות לשליטה על הטאבים, כדי שיהיה אפשר להגדיר אותם בדיוק איך שנוח לכם. חובה בכל דפדפן!
  12. Youtube to MP3 - מאפשר הורדת שיר מיוטיוב לקובץ MP3.

אלה כל התוספים שאני משתמש בהם נכון לעכשיו.

**המודגשים הם המומלצים ביותר לדעתי.

עכשיו תורכם לשתף אותנו בתוספים שלכם!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

כל הכבוד על ההשקעה :clap:

חלק ממה שכתבת אני מכיר ומשתמש ועל החלק האחר עוד לא שמעתי, אז אני אנסה אותו :)

על אלה אני ממליץ בנוסף לאלה שנכתבו:

ColorfulTabs - צובע כל לשונית בצבע אחר באופן רנדומלי (אקראי), כל לשונית חדשה צבע חדש (כמובן שיש מספר מוגבל של צבעים). ממליץ בחום!

Firebug - אחד הכלים החזקים ביותר לבוני אתרים ולמתכנתים שעובדים מול האינטרנט. מאפשר גם לקבל את קוד האתר במקום ספציפי ע"י לחיצה על קליק ימני במקום -> inspect element.

Undo Closed Tabs Button - מאפשר שיחזור של לשוניות שנסגרו. (אפשר גם לשחזר ע"י לחיצה על CTRL+SHIFT+T, אך זה יותר נוח).

Web Developer - ערכה שעוזרת מאוד לבוני האתרים, הכול מרוכז בסרגל כלים קטן שמתווסף לדפדפן.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
Undo Closed Tabs Button - מאפשר שיחזור של לשוניות שנסגרו. (אפשר גם לשחזר ע"י לחיצה על CTRL+SHIFT+T, אך זה יותר נוח).

עם FireGestures אפשר לעשות זאת ע"י הזזת העכבר ימינה ושמאלה :P

בקשר ל-ColorfulTabs, היה נחמד אם היה אפשר לצבוע את כל הטאבים מאותו אתר בצבע אחד, כדי להפוך את העבודה עם טאבים מאתרים שונים לנוחה יותר.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים
בקשר ל-ColorfulTabs, היה נחמד אם היה אפשר לצבוע את כל הטאבים מאותו אתר בצבע אחד, כדי להפוך את העבודה עם טאבים מאתרים שונים לנוחה יותר.

זכור לי שיש תוסף שעושה את זה אם מישהו ירצה אני אחפש...

אני בכל אופן, מעדיף את הלשוניות צבעוניות ולא משעממות בלי חוקיות כלשהי :)

אגב: אם אני לא טועה IE8 עושה זאת לבד...

לכל אלה שאוהבים קיצורי דרך במקלדת (כמוני :P ) הנה הרשימה המלאה:

http://support.mozilla.com/en-US/kb/Keyboard+shortcuts

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אם כבר האשכול הוקפץ אז נוסיף עוד כמה.

Hebrew Calendar - מציג את התאריך העברי של היום, בפינה למטה.

Personas - תוסף שמאפשר לשים רקע על הדפדפן.

FastestFox - מכיל פונקציות נחמדות לגלישה מהירה יותר, כגון: הפיכת טקסט שמכיל כתובת לקישור אוטומטי, ועוד..

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

טייגר, לא צריך לחכות שהאשכול יוקפץ :P

חברים, הרעיון של האשכול הוא המלצות על תוספים וכולם יכול להמליץ. קדימה, המליצו על תוספים שאתם אוהבים!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

AdBlockPlus - נחמד, לא יותר מזה.

פרסומות כמו באתר הורדות.נט זה לא חוסם בכלל.!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

kawaii הוא חוסם הכול. אתה פשוט צריך להגדיר לו מה לחסום... (בעזרת שימוש ב-*)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אתה בודק מה המקור של הפרסומות הללו. ואתה פשוט חוסם את הדומיין או משהו בסגנון בתו כוכבית.

לדוגמה, אתה חוסם:

|http://ad.clickosmedia.com/*

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

יש גם כפתור "חסום" ליד רוב הדברים שהוא לא חוסם.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

אוקיי, הכנתי מיני מדריך, מקווה שהוא יעזור לך: (אגב אני כלל לא רואה את התמונה אצלי, כנראה שכבר חסמתי את הdomain)

אם התקנת ADBLOCK PLUS אתה תראה כפתור כזה בצד הדפדפן:

ms21qw.jpg

תלחץ עליו או שתלחץ על החץ שעל ידו -> פתח את רשימת הפריטים...

תפתח לך רשימה כזאת:

iz69s6.jpg

עכשיו אתה די צריך להמר איזה מהם הוא הפרסומת, אבל לרוב אתה תשים לב מיד כי מצורפת לשם הקישור המילה "ad" או ששזה שרת אחר, ולא השרת של האתר וכו'...

במקרה הזה, אני אראה לך כבר מה צריך לחסום:

30j4h13.jpg

כדי לעשות את זה תלחץ על אחד מאלה שמופיעים אצלי באדום (אצלך הם יופיעו כרגיל, כי הם לא נחסמו עדיין) ויפתח לך חלון כזה:

2duxpon.jpg

תחסום כמו שסימנתי לך, וזהו. (יכול להיות שתצטרך לעשות רענן...)

בהצלחה!

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לך!

עובד מעולה ! :)

אגב,

אשמח אם תוכל לעזור לי לבחור במנהל הורדות טוב, אני לא אוהנ את IDM :<

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

מצוין! בקשר למנהל ההורדות, תפתח אשכול חדש... ואני כבר אעזור לך שם. :)

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

skipScreen - תוסף חובה לכל מי שמרבה להוריד מראפידשייר, maegaupload ועוד...

בעזרת התוסף הזה תצטרכו רק ללחוץ להתחלת ההורדה, וכל המסכים המיותרים שבדרך יחלפו אוטומטית, והוא אוטומטית יפתח את חלון ההורדה.

שתף אשכול

קישור ישיר להודעה
שתף באתרים אחרים

התחבר או הרשם על מנת להגיב.

עליך להיות משתמש רשום על מנת להגיב

צור חשבון

צור חשבון חדש בקהילה בקלי קלות.

רישום חשבון חדש

התחבר

משתמש קיים? התחבר.

התחבר עכשיו

• צופים לאחרונה   0 משתמשים